KTSO ile Kenya Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO), 16 – 17 Ekim tarihleri arasında Ankara’da Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) tarafından düzenlenen “Türkiye ve Afrika Arasında Ekonomik İşbirliği Konferansı”na katıldı.KTSO ile Kenya Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Kırkın üzerinde Afrika ülkesinin bakan, büyükelçi, iş insanı ve ekonomik örgüt düzeyinde temsil edildiği konferans çerçevesinde, KTSO heyeti ülkemiz ürünlerinin Afrika ülkelerine pazarlanması amacıyla özellikle Fas, Kamerun, Kenya, Tanzanya, Çad, Güney Sudan gibi ülkelerden ekonomik örgüt ve firmalar ile verimli görüşmeler gerçekleştirdi. Yapılan girişimler sonucunda, KTSO ile Kenya Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliğinin geliştirilmesi, karşılıklı olarak organize edilecek ticaret heyetleri ile de iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesini de içeren bir işbirliği protokolü de imzalandı. Bu çerçevede, KTSO organizasyonunda ülkemiz imalatçı ve ihracatçılarının bulunacağı bir ticaret heyetinin 2018 yılı içerisinde Kenya’yı ziyaret etmesi noktasında çalışmalar başlatıldı. Konferansta, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nı Yönetim Kurulu Üyesi Taner Yolcu ile Oda Dış Ekonomik İlişkiler Sorumlusu Çağlar Türk temsil etti.

Ülkemiz üretici ve ihracatçısının artan şekilde dışa açılımını desteklemek amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam eden Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 1 – 3 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceği “Türkiye İhracat Haftası” etkinliğinde de katılım yapacak.

kenya protokol 1

kenya protokol 2