KTSO Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Stres Ve Kriz Yönetimi Eğitimi Düzenledi

KTSO Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitimi Merkezi işbirliğinde hazırlanan Stres Ve Kriz Yönetimi eğitimi katılımcıların, hem stres oluşumunda ve hem de kriz durumunda, çözüm odaklı yaklaşım becerilerini geliştirmelerini amaçalyarak,
soğukkanlılıkla çözüm üretmelerini ve yaratıcılıklarını güçlendirip başarıyı hedeflemelerini sağlamaları için hazırlanmıştır. Eğitim uygulamalı ve interaktif bilgi paylaşımlı olmuştur.

Stres Ve Kriz Yönetimi Eğitimi 9 Kasım 2017 tarihinde 09:30-17:30 saatleri arasında Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Olumlu düşünmek, çözüm odaklı olmak, deneyimlerimizin bize öğrettikleri, stres nedir? nasıl oluşur? nasıl kontrol edilir?, olayların üzerimizde yarattığı etki, stresi nasıl yönetiriz? kriz nedir? nasıl oluşur? nasıl önlenir? kriz nasıl yönetilir?, istenmeyen durumun düzeltilmesi istenmeyen durumun oluşumunun önlenmesi, çözümden uzak yaklaşımlar ve
barış lisanı hakkında bilgiler sunuldu. Bu bilgilerin, eğitim süresince üzerinde çalışılacak uygulamalı örnekler ve grup çalışmaları ile somutlaştırılarak daha iyi anlaşılması sağlandı.

Derviş Yaşar Baha tarafından verilen eğitim sonunda, katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verildi.

 DSC 4134