Kocaeli Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nı ziyaret etti

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytincioğlu başkanlığındaki Kocaeli Sanayi Odası ve İktisadi Kalkınma Vakfı heyeti 17 Kasım Cuma günü, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Türkiye’nin gayrı safi milli hasılasının %12’sinin üretildiği ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin 80 tanesini bünyesinde bulunduran Kocaeli ilinin sanayicilerini temsilen Odamıza yapılan ziyaret çerçevesinde, iki oda arasında karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi anlamında fikir alışverişi yapıldı.

Ziyaret çerçevesinde, Kıbrıs Türk Sanayi Odası başkanı Mustafa Kaymak, KKTC sanayi sektörü ve ülke genel ekonomik durumu hakkında bilgiler vererek, iki ülke arasında gerçekleştirilmiş olan Su Temin Projesi ve 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan Kablo ile Elektrik Temin Proje’lerinin KKTC ekonomisine yönelik sağlayacağı katkılar ile üretim, ihracat ve yatırım anlamında ortaya çıkacağı öngörülen fırsatlar hakkında bilgilendirme yaptı.

Kocaeli Sanayi Odası başkanı Ayhan Zeytincioğlu ise, Kocaeli Sanayi Odası ve İktisadi Kalkınma Vakfı’nın KKTC ekonomisinin kalkınması doğrultusunda yatırımlar ve AB nezdinde KKTC’nin çıkarları doğrultusunda yapılabilecek olan lobicilik çalışmaları konusunda KTSO ile etkin işbirliğine hazır olduklarına ifade etti. Ziyaret, anı plaketi ve hediye takdimi ile sona erdi.

kocaeli